L3 Narda-MITEQ AFD3-010020-17P
Part No.:
AFD3-010020-17P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFD3-010020-17P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 1GHZ-2GHZ MODULE
Comments
AFD3-010020-17P Specifications
Frequency:
1GHz ~ 2GHz
P1dB:
17dBm
Gain:
33dB
Noise Figure:
2.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA
Test Frequency:
1GHz ~ 2GHz