L3 Narda-MITEQ AFD5-020080-15P
Part No.:
AFD5-020080-15P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFD5-020080-15P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 2GHZ-8GHZ MODULE
Comments
AFD5-020080-15P Specifications
Frequency:
2GHz ~ 8GHz
P1dB:
15dBm
Gain:
40dB
Noise Figure:
4.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
300mA
Test Frequency:
2GHz ~ 8GHz