Assmann WSW Components AFFC-050-30-076-11
Part No.:
AFFC-050-30-076-11
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFFC-050-30-076-11.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 3"
Comments
AFFC-050-30-076-11 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
30
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
3.000" (76.20mm)
Length - Exposed Ends:
0.138" (3.50mm)