Assmann WSW Components AFFC-100-14-457-11
Part No.:
AFFC-100-14-457-11
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFFC-100-14-457-11.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 14POS 1MM 18"
Comments
AFFC-100-14-457-11 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
14
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
18.0" (457.2mm)
Length - Exposed Ends:
0.138" (3.50mm)