Assmann WSW Components AFFC-100-15-076-11
Part No.:
AFFC-100-15-076-11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFFC-100-15-076-11.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 15POS 1MM 3"
Comments
AFFC-100-15-076-11 Specifications
Number of Conductors:
15
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
3.000" (76.20mm)
Length - Exposed Ends:
0.138" (3.50mm)