Assmann WSW Components AFFC-100-16-254-11
Part No.:
AFFC-100-16-254-11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFFC-100-16-254-11.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 16POS 1MM 10"
Comments
AFFC-100-16-254-11 Specifications
Number of Conductors:
16
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends:
0.138" (3.50mm)