Assmann WSW Components AFFC-100-17-051-11
Part No.:
AFFC-100-17-051-11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFFC-100-17-051-11.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 17POS 1MM 2"
Comments
AFFC-100-17-051-11 Specifications
Number of Conductors:
17
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
2.000" (50.80mm)
Length - Exposed Ends:
0.138" (3.50mm)