L3 Narda-MITEQ AFS1-00100200-18-20P-4
Part No.:
AFS1-00100200-18-20P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS1-00100200-18-20P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-2GHZ MODULE
Comments
AFS1-00100200-18-20P-4 Specifications
Frequency:
100MHz ~ 2GHz
P1dB:
20dBm
Gain:
14dB
Noise Figure:
1.8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
175mA
Test Frequency:
100MHz ~ 2GHz