L3 Narda-MITEQ AFS1-00100300-14-8P-4
Part No.:
AFS1-00100300-14-8P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS1-00100300-14-8P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-3GHZ MODULE
Comments
AFS1-00100300-14-8P-4 Specifications
Frequency:
100MHz ~ 3GHz
P1dB:
8dBm
Gain:
10dB
Noise Figure:
1.4dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
75mA
Test Frequency:
100MHz ~ 3GHz