L3 Narda-MITEQ AFS1-00250050-09-10P-4
Part No.:
AFS1-00250050-09-10P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS1-00250050-09-10P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 250MHZ-500MHZ MOD
Comments
AFS1-00250050-09-10P-4 Specifications
Frequency:
250MHz ~ 500MHz
P1dB:
10dBm
Gain:
16dB
Noise Figure:
0.9dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
50mA
Test Frequency:
250MHz ~ 500MHz