L3 Narda-MITEQ AFS1-00300140-10-10P-4
Part No.:
AFS1-00300140-10-10P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS1-00300140-10-10P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 300MHZ-1.4GHZ MOD
Comments
AFS1-00300140-10-10P-4 Specifications
Frequency:
300MHz ~ 1.4GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
14dB
Noise Figure:
1dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
50mA
Test Frequency:
300MHz ~ 1.4GHz