L3 Narda-MITEQ AFS1-00500060-08-15P-4
Part No.:
AFS1-00500060-08-15P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS1-00500060-08-15P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-600MHZ MOD
Comments
AFS1-00500060-08-15P-4 Specifications
Frequency:
500MHz ~ 600MHz
P1dB:
15dBm
Gain:
17dB
Noise Figure:
0.8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA
Test Frequency:
500MHz ~ 600MHz