L3 Narda-MITEQ AFS1-01500160-08-10P-4
Part No.:
AFS1-01500160-08-10P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS1-01500160-08-10P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 1.5GHZ-1.6GHZ MOD
Comments
AFS1-01500160-08-10P-4 Specifications
Frequency:
1.5GHz ~ 1.6GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
15dB
Noise Figure:
0.8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
80mA
Test Frequency:
1.5GHz ~ 1.6GHz