L3 Narda-MITEQ AFS2-00100050-13-LN
Part No.:
AFS2-00100050-13-LN
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS2-00100050-13-LN.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-500MHZ MOD
Comments
AFS2-00100050-13-LN Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AFS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
100MHz ~ 500MHz
P1dB:
10dBm
Gain:
25dB
Noise Figure:
1.3dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
125mA
Test Frequency:
100MHz ~ 500MHz