L3 Narda-MITEQ AFS2-00100200-10-12P-2
Part No.:
AFS2-00100200-10-12P-2
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS2-00100200-10-12P-2.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-2GHZ MODULE
Comments
AFS2-00100200-10-12P-2 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
100MHz ~ 2GHz
P1dB:
12dBm
Gain:
23dB
Noise Figure:
1dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA