L3 Narda-MITEQ AFS2-00100300-12-10P-2-PM-GW
Part No.:
AFS2-00100300-12-10P-2-PM-GW
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS2-00100300-12-10P-2-PM-GW.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-3GHZ MODULE
Comments
AFS2-00100300-12-10P-2-PM-GW Specifications
Frequency:
100MHz ~ 3GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
20dB
Noise Figure:
1.2dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA
Test Frequency:
100MHz ~ 3GHz