L3 Narda-MITEQ AFS2-01000200-05-10P-6-GW
Part No.:
AFS2-01000200-05-10P-6-GW
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS2-01000200-05-10P-6-GW.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 1GHZ-2GHZ MODULE
Comments
AFS2-01000200-05-10P-6-GW Specifications
Frequency:
1GHz ~ 2GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
28dB
Noise Figure:
0.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA
Test Frequency:
1GHz ~ 2GHz