L3 Narda-MITEQ AFS2-06001800-48-15P-LPN
Part No.:
AFS2-06001800-48-15P-LPN
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS2-06001800-48-15P-LPN.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 6GHZ-18GHZ MODULE
Comments
AFS2-06001800-48-15P-LPN Specifications
Frequency:
6GHz ~ 18GHz
P1dB:
15dBm
Gain:
15dB
Noise Figure:
4.8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA
Test Frequency:
6GHz ~ 18GHz