L3 Narda-MITEQ AFS3-00100100-09-10P-4-APM
Part No.:
AFS3-00100100-09-10P-4-APM
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS3-00100100-09-10P-4-APM.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-1GHZ MODULE
Comments
AFS3-00100100-09-10P-4-APM Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AFS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
100MHz ~ 1GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
38dB
Noise Figure:
0.9dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
125mA
Test Frequency:
100MHz ~ 1GHz