L3 Narda-MITEQ AFS3-00100200-10-CR-4
Part No.:
AFS3-00100200-10-CR-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS3-00100200-10-CR-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-2GHZ MODULE
Comments
AFS3-00100200-10-CR-4 Specifications
Frequency:
100MHz ~ 2GHz
P1dB:
5dBm
Gain:
38dB
Noise Figure:
1dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
70mA
Test Frequency:
100MHz ~ 2GHz