L3 Narda-MITEQ AFS3-00100200-15-ULN
Part No.:
AFS3-00100200-15-ULN
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS3-00100200-15-ULN.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-2GHZ MODULE
Comments
AFS3-00100200-15-ULN Specifications
Frequency:
100MHz ~ 2GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
36dB
Noise Figure:
1.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
100MHz ~ 2GHz