L3 Narda-MITEQ AFS3-00100600-20P-MP
Part No.:
AFS3-00100600-20P-MP
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS3-00100600-20P-MP.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-6GHZ MODULE
Comments
AFS3-00100600-20P-MP Specifications
Frequency:
100MHz ~ 6GHz
P1dB:
20dBm
Gain:
24dB
Noise Figure:
4.6dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
250mA
Test Frequency:
100MHz ~ 6GHz