L3 Narda-MITEQ AFS3-00101000-40-20P-4-S
Part No.:
AFS3-00101000-40-20P-4-S
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS3-00101000-40-20P-4-S.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-10GHZ MOD
Comments
AFS3-00101000-40-20P-4-S Specifications
Frequency:
100MHz ~ 10GHz
P1dB:
20dBm
Gain:
28dB
Noise Figure:
4dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
250mA
Test Frequency:
100MHz ~ 10GHz