L3 Narda-MITEQ AFS3-00500200-08-15P-4
Part No.:
AFS3-00500200-08-15P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS3-00500200-08-15P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-2GHZ MODULE
Comments
AFS3-00500200-08-15P-4 Specifications
Frequency:
500MHz ~ 2GHz
P1dB:
15dBm
Gain:
38dB
Noise Figure:
0.8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
125mA
Test Frequency:
500MHz ~ 2GHz