L3 Narda-MITEQ AFS3-01500250-06-13P-6-BTO
Part No.:
AFS3-01500250-06-13P-6-BTO
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS3-01500250-06-13P-6-BTO.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 1.5GHZ-2.5GHZ MOD
Comments
AFS3-01500250-06-13P-6-BTO Specifications
Frequency:
1.5GHz ~ 2.5GHz
P1dB:
13dBm
Gain:
38dB
Noise Figure:
0.6dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
1.5GHz ~ 2.5GHz