L3 Narda-MITEQ AFS3-04000800-15-10P-4
Part No.:
AFS3-04000800-15-10P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS3-04000800-15-10P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 4GHZ-8GHZ MODULE
Comments
AFS3-04000800-15-10P-4 Specifications
Frequency:
4GHz ~ 8GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
28dB
Noise Figure:
1.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA
Test Frequency:
4GHz ~ 8GHz