L3 Narda-MITEQ AFS3-05800670-07-S-4
Part No.:
AFS3-05800670-07-S-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS3-05800670-07-S-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 5.8GHZ-6.7GHZ MOD
Comments
AFS3-05800670-07-S-4 Specifications
Frequency:
5.8GHz ~ 6.7GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
30dB
Noise Figure:
0.7dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
80mA
Test Frequency:
5.8GHz ~ 6.7GHz