L3 Narda-MITEQ AFS3-08001200-28-10P-4
Part No.:
AFS3-08001200-28-10P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS3-08001200-28-10P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 8GHZ-12GHZ MODULE
Comments
AFS3-08001200-28-10P-4 Specifications
Frequency:
8GHz ~ 12GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
26dB
Noise Figure:
2.8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
80mA
Test Frequency:
8GHz ~ 12GHz