L3 Narda-MITEQ AFS3-10951175-09-S-4
Part No.:
AFS3-10951175-09-S-4
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS3-10951175-09-S-4.pdf
Description:
IC AMP GPS 10.95GHZ-11.75GHZ MOD
Comments
AFS3-10951175-09-S-4 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AFS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
10.95GHz ~ 11.75GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
28dB
Noise Figure:
0.9dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA
Test Frequency:
10.95GHz ~ 11.75GHz