L3 Narda-MITEQ AFS3-18002650-30-8P-4
Part No.:
AFS3-18002650-30-8P-4
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS3-18002650-30-8P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 18GHZ-26.5GHZ MOD
Comments
AFS3-18002650-30-8P-4 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AFS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
18GHz ~ 26.5GHz
P1dB:
8dBm
Gain:
18dB
Noise Figure:
3dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
125mA
Test Frequency:
18GHz ~ 26.5GHz