L3 Narda-MITEQ AFS4-00100200-10-15P-4
Part No.:
AFS4-00100200-10-15P-4
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS4-00100200-10-15P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-2GHZ MODULE
Comments
AFS4-00100200-10-15P-4 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AFS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
100MHz ~ 2GHz
P1dB:
15dBm
Gain:
46dB
Noise Figure:
1dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
175mA
Test Frequency:
100MHz ~ 2GHz