L3 Narda-MITEQ AFS4-00100300-12-10P-4
Part No.:
AFS4-00100300-12-10P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS4-00100300-12-10P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-3GHZ MODULE
Comments
AFS4-00100300-12-10P-4 Specifications
Frequency:
100MHz ~ 3GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
40dB
Noise Figure:
1.2dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
100MHz ~ 3GHz