L3 Narda-MITEQ AFS4-00100600-14-10P-4
Part No.:
AFS4-00100600-14-10P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS4-00100600-14-10P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-6GHZ MODULE
Comments
AFS4-00100600-14-10P-4 Specifications
Frequency:
100MHz ~ 6GHz
Gain:
36dB
Noise Figure:
1.4dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
175mA
Test Frequency:
100MHz ~ 6GHz