L3 Narda-MITEQ AFS4-00100800-14-10P-4-GS
Part No.:
AFS4-00100800-14-10P-4-GS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS4-00100800-14-10P-4-GS.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-8GHZ MODULE
Comments
AFS4-00100800-14-10P-4-GS Specifications
Frequency:
100MHz ~ 8GHz
Gain:
36dB
Noise Figure:
1.4dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
100MHz ~ 8GHz