L3 Narda-MITEQ AFS4-00101800-70-15P-4
Part No.:
AFS4-00101800-70-15P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS4-00101800-70-15P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-18GHZ MOD
Comments
AFS4-00101800-70-15P-4 Specifications
Frequency:
100MHz ~ 18GHz
P1dB:
15dBm
Gain:
32dB
Noise Figure:
7dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
250mA
Test Frequency:
100MHz ~ 18GHz