L3 Narda-MITEQ AFS4-00250050-08-10P-4
Part No.:
AFS4-00250050-08-10P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS4-00250050-08-10P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 250MHZ-500MHZ MOD
Comments
AFS4-00250050-08-10P-4 Specifications
Frequency:
250MHz ~ 500MHz
Gain:
46dB
Noise Figure:
0.8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
250MHz ~ 500MHz