L3 Narda-MITEQ AFS4-00400350-12-10P-4
Part No.:
AFS4-00400350-12-10P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS4-00400350-12-10P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 400MHZ-3.5GHZ MOD
Comments
AFS4-00400350-12-10P-4 Specifications
Frequency:
400MHz ~ 3.5GHz
Gain:
42dB
Noise Figure:
1.2dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
400MHz ~ 3.5GHz