L3 Narda-MITEQ AFS4-02000800-35-15P-4
Part No.:
AFS4-02000800-35-15P-4
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS4-02000800-35-15P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 2GHZ-8GHZ MODULE
Comments
AFS4-02000800-35-15P-4 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AFS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
2GHz ~ 8GHz
P1dB:
15dBm
Gain:
32dB
Noise Figure:
3.5dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
175mA
Test Frequency:
2GHz ~ 8GHz