L3 Narda-MITEQ AFS4-06001200-12-10P-4
Part No.:
AFS4-06001200-12-10P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS4-06001200-12-10P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 6GHZ-12GHZ MODULE
Comments
AFS4-06001200-12-10P-4 Specifications
Frequency:
6GHz ~ 12GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
30dB
Noise Figure:
1.2dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
120mA
Test Frequency:
6GHz ~ 12GHz