L3 Narda-MITEQ AFS4-08001000-40-15P-4
Part No.:
AFS4-08001000-40-15P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS4-08001000-40-15P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 8GHZ-10GHZ MODULE
Comments
AFS4-08001000-40-15P-4 Specifications
Frequency:
8GHz ~ 10GHz
P1dB:
15dBm
Gain:
30dB
Noise Figure:
4dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
8GHz ~ 10GHz