L3 Narda-MITEQ AFS4-12001800-18-10P-4
Part No.:
AFS4-12001800-18-10P-4
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS4-12001800-18-10P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 12GHZ-18GHZ MODULE
Comments
AFS4-12001800-18-10P-4 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AFS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
12GHz ~ 18GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
28dB
Noise Figure:
1.8dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
125mA
Test Frequency:
12GHz ~ 18GHz