L3 Narda-MITEQ AFS4-17001750-16-10P-4
Part No.:
AFS4-17001750-16-10P-4
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS4-17001750-16-10P-4.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 17GHZ-17.5GHZ MOD
Comments
AFS4-17001750-16-10P-4 Specifications
Frequency:
17GHz ~ 17.5GHz
Gain:
26dB
Noise Figure:
1.6dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
175mA
Test Frequency:
17GHz ~ 17.5GHz