L3 Narda-MITEQ AFS42-00102650-42-10P-42-GW
Part No.:
AFS42-00102650-42-10P-42-GW
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS42-00102650-42-10P-42-GW.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-26.5GHZ MOD
Comments
AFS42-00102650-42-10P-42-GW Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AFS
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
100MHz ~ 26.5GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
30dB
Noise Figure:
4.2dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
200mA
Test Frequency:
100MHz ~ 26.5GHz