L3 Narda-MITEQ AFS43-04000800-35-23P-44
Part No.:
AFS43-04000800-35-23P-44
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS43-04000800-35-23P-44.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 4GHZ-8GHZ MODULE
Comments
AFS43-04000800-35-23P-44 Specifications
Frequency:
4GHz ~ 8GHz
P1dB:
23dBm
Gain:
52dB
Noise Figure:
3.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
400mA
Test Frequency:
4GHz ~ 8GHz