L3 Narda-MITEQ AFS43-08501160-09-10P-44
Part No.:
AFS43-08501160-09-10P-44
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS43-08501160-09-10P-44.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 8.5GHZ-11.6GHZ MOD
Comments
AFS43-08501160-09-10P-44 Specifications
Frequency:
8.5GHz ~ 11.6GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
50dB
Noise Figure:
0.9dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
200mA
Test Frequency:
8.5GHz ~ 11.6GHz