L3 Narda-MITEQ AFS44-00102650-42-10P-44
Part No.:
AFS44-00102650-42-10P-44
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS44-00102650-42-10P-44.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-26.5GHZ MOD
Comments
AFS44-00102650-42-10P-44 Specifications
Frequency:
100MHz ~ 26.5GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
35dB
Noise Figure:
4.2dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
275mA
Test Frequency:
100MHz ~ 26.5GHz