L3 Narda-MITEQ AFS5-10701170-09-S-5
Part No.:
AFS5-10701170-09-S-5
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFS5-10701170-09-S-5.pdf
Description:
IC AMP GPS 10.7GHZ-11.7GHZ MOD
Comments
AFS5-10701170-09-S-5 Specifications
Frequency:
10.7GHz ~ 11.7GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
34dB
Noise Figure:
0.9dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
10.7GHz ~ 11.7GHz