L3 Narda-MITEQ AFSM2-00100600-18-8P
Part No.:
AFSM2-00100600-18-8P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAFSM2-00100600-18-8P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-6GHZ MODULE
Comments
AFSM2-00100600-18-8P Specifications
Frequency:
100MHz ~ 6GHz
P1dB:
8dBm
Gain:
18dB
Noise Figure:
1.8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
80mA
Test Frequency:
100MHz ~ 6GHz