Abracon LLC AIAP-03-101K
Part No.:
AIAP-03-101K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAIAP-03-101K.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 2.79A 90 MOHM TH
Comments
AIAP-03-101K Specifications
Series:
AIAP-03
Packaging:
Bulk
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
2.79 A
DC Resistance (DCR):
90mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.449" Dia x 0.902" L (11.40mm x 22.90mm)