Abracon LLC AIAP-03-103K
Part No.:
AIAP-03-103K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAIAP-03-103K.pdf
Description:
FIXED IND 10MH 266MA 7.3 OHM TH
Comments
AIAP-03-103K Specifications
Inductance:
10 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
266 mA
DC Resistance (DCR):
7.3Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.449" Dia x 0.902" L (11.40mm x 22.90mm)